На хвилі здоров'я
Дуже важливо займатись спортом і в дитинстві, адже формується кістяк, культура спорту
(Олександр Ярмола – лідер Козак-Рок гурту «Гайдамаки»)

Микола Косенко (надалі М.К.): Олександре, скажи, будь ласка, як зазвичай проходить твій день?
Олександр Ярмола: Мій день проходить по-різному, і мені важко сказати, що маю такий собі розпорядок дня. Одне скажу, що людина постійно має перебувати в русі і робити менше речей, які вона не хоче робити. Накопичуючи негатив ви втрачаєте своє здоров’я.

М.К.: Щодня руханку робиш?
Олександр Ярмола: руханку не роблю, проте тренуюсь. Адже якби не тренувався – був би дуже лінивим. На тренуванні люблю більше не відпрацьовувати, а боротися. Але був досвід і знаю, що якщо торкатись майстерності і в спорті, і в музиці, то тільки речі, доведені до автоматизму – вистрілюють і дають найкращий результат.

М.К.: Наскільки багато часу на спорт виділяєш?
Олександр Ярмола: Досить багато. Тричі на тиждень намагаюсь.

М.К.: Чим саме зараз займаєшся?
Олександр Ярмола: Зараз займаюсь ММА – змішані бойові мистецтва. Попав сюди десь 1,5 роки тому. Раніше займався вільною боротьбою, ще в школі. Був кандидатом в майстри спорту з вільної боротьби. Потім після армії займався боксом, а потім було так багато праці, що я то все залишив, і тільки працював. Два роки тому мене запросили бути свого роду «зіркою» на М1 (ліга змішаних одноборств України) – і зацікавило. Прийшов, власне, на змагання, подивився на спортсменів, поспілкувався з ними, і виявив, що це розумні люди. Виявилось, що один з професійних залів знаходиться неподалік моєї домівки (КЦС, тренер Вахобджан Муратов). Навички з боротьби дуже допомогли. А взагалі, дуже важливо займатись спортом і в дитинстві, адже формується кістяк, культура спорту.

М.К.: В змаганнях з ММА вже брав участь?
Олександр Ярмола: Поки що не брав. Не думаю, що потрібні зараз ці змагання, але спокуса існує все ж. Змагання – це не тренування, зовсім інший адреналін.

М.К.: Що для тебе означає бути здоровим?
Олександр Ярмола: В основному – це не робити речей, яких ти не хочеш робити. Ось зараз думаю про офісних працівників, чи такі люди відчувають себе задоволеними? Я поки що жодного з них не бачив задоволеним. Тобто це є люди, які заганяють себе в якісь жорсткі часові рамки, кожного дня зранку до вечора на роботі, і в рік мають там 2-3 тижні відпустки – думаю, що це дуже псує здоров’я. Починаються різні стреси і шкідливі впливи.

М.К.: Якщо повернутись в дитинство, чому почав займатись вільною боротьбою?
Олександр Ярмола: Приїхав з Чорнобиля до Києва, і, в порівнянні з тим, що в Чорнобилі все було чемно, тут вийшло, що все було жорстко, і я відчув, що мені обов’язково потрібно чимось займатись. Тому це вже був інший світ, не такий, як в Чорнобилі. Спочатку була необхідність, а потім я захопився. Коли починаю чимось займатись і це в мене виходить – я починаю занурюватись в це глибше.

М.К.: Що для тебе найважливіше в житті?
Олександр Ярмола: Дисципліна є дуже важлива. Хоча я не є дуже дисциплінованим, і це для мене питання, яке постійно вирішую. Терпіння також важливе. Важливо вірити в свою мету. Поставити мету – вірити та досягати.
М.К.: На твій погляд, успішність людини – це більше самовдосконалення її протягом життя, чи дано від народження?
Олександр Ярмола: Кожному дано щось від народження. Проте був свідком багатьох випадків, коли людина працювала над собою і суттєво змінювалась позитивно.

Повний варіант інтерв'ю читайте за посиланням facebook